Bajkowe girlandy zewnętrzne – daj się zauroczyć
- Oświetlenie zewnętrzne domu – baśniowa sceneria w każdym ogrodzie
- Gdzie zawiesić lampy zewnętrzne w formie girland?
- Oświetlenie zewnętrzne domu – bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne
Wyprodukowane z trwałych i odpornych na czynniki atmosferyczne materiałów, z powodzeniem mogą być użytkowane przez cały rok. Dlaczego warto zastosować girlandy jako oświetlenie zewnętrzne domu i gdzie będą się najlepiej prezentować?
Oświetlenie zewnętrzne domu – baśniowa sceneria w każdym ogrodzie
Lampy zewnętrzne w formie długich girland to niezwykle dekoracyjny sposób na rozjaśnienie przestrzeni wokół budynku oraz w ogrodzie. Moda na to atrakcyjne oświetlenie zewnętrzne domu przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie było ono niemal obowiązkowe w czasie wszelakich imprez. Pewnie większość z Was kojarzy widoczne na filmach czy transmisjach girlandy, ozdabiające teren festynów i imprez na świeżym powietrzu czy ogrodzenia wesołych miasteczek. W wielu amerykańskich miastach takie lampy zewnętrzne są także stosowane w trakcie wesel w plenerze, gwarantując niezapomnianą scenerię w tym wyjątkowym dniu. Początkowo rozwieszane w trakcie publicznych wydarzeń, w krótkim czasie trafiły także do domów, zdobiąc ich werandy i elementy architektury ogrodowej. Z uwagi na ich atrakcyjny i nietuzinkowy charakter, takie oświetlenie zewnętrzne domu szybko podbiło także serca Europejczyków, na dobre zadomawiając się na ich tarasach i przylegającym terenie. Jeśli i Wy marzycie o ozdobieniu swojej posesji za pomocą takich zewnętrznych lamp, przeczytajcie, czym charakteryzują się takie świetlne sznury oraz gdzie najlepiej będzie je zawiesić.
Gdzie zawiesić lampy zewnętrzne w formie girland?
Oświetlenie zewnętrzne domu oferowane jako girlandy o zróżnicowanej długości i kształcie jest niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, które znajdzie zastosowanie w wielu miejscach wokół budynku i na terenie ogrodu. Jeśli założymy je zarówno na tarasie, jak i w dalszej części posesji, utrzymamy spójny charakter całej aranżacji, tworząc magiczny klimat rodem z bajki. Gdzie najlepiej umieścić lampy zewnętrzne w formie wielu kloszy zawieszonych na długim sznurze?
- Girlandy są ozdobą najczęściej zawieszaną na balkonie lub tarasie. Mogą one być zamocowane zarówno na fasadzie budynku, jak i barierce ochronnej. W przypadku zabudowanych konstrukcji – takich jak weranda z zadaszeniem – można z powodzeniem zawiesić je także na belkach wspierających dach, zlokalizowanych wokół całej przestrzeni do wypoczynku.
- Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodowej altanki, ciekawym sposobem jej oświetlenia będą właśnie lampy zewnętrzne – girlandy. Taki świecący sznur może być zasilany zarówno z sieci elektrycznej, jak i za pomocą baterii. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w dalszych rejonach ogrodu, w których nie ma dostępu do prądu z gniazdka.
- Oświetlenie zewnętrzne domu w formie sznurów z kloszami będzie także nietuzinkowym sposobem dekoracji w trakcie okazjonalnych przyjęć. Może ono przyozdobić namiot, pod którym będzie trwało przyjęcie komunijne czy urodzinowe, a także rozjaśnić teren w trakcie imprezy weselnej organizowanej na świeżym powietrzu.
- Girlandy są również przepiękną ozdobą drzew i krzewów rosnących w ogrodzie; mogą zostać porozwieszane pomiędzy nasadzeniami, wytyczając dojście do budynku i podkreślając atuty terenu. Mogą one także z powodzeniem zastąpić tradycyjne lampki choinkowe, w okresie zimowym dekorując sosny i świerki.
Jak widać, możliwości zastosowania lamp zewnętrznych w formie girland jest całkiem sporo. Ograniczyć może nas jedynie własna pomysłowość i wielkość obszaru, który ma zostać udekorowany w ten niebanalny sposób. Planując zawieszenie takiego źródła światła warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które zapewnią bezpieczne i komfortowe korzystanie z girland. O czym należy wiedzieć, kupując świecące sznury jako oświetlenie zewnętrzne domu?
Oświetlenie zewnętrzne domu – bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne
Oświetlenie zewnętrzne domu może przybierać formę żarówek, kul, wiklinowych abażurów czy geometrycznych kloszy wykonanych z drutu. Dzięki niewielkiej mocy i delikatnemu światłu otula ciepłym blaskiem tarasy, altanki i ogrody. Jest ono wyjątkowo łatwe w montażu, a niekiedy umożliwia także łączenie kolejnych sznurów – podobnie jak w przypadku światełek na choinkę. Warto przy tym pamiętać o ich solidnym zamocowaniu, najlepiej za pomocą opasek zaciskowych dopasowanych kolorem do barwy przewodu.
Lampy zewnętrzne w formie girland z zasady charakteryzują się starannym uszczelnieniem, a w konsekwencji dużą odpornością na działanie deszczu, śniegu, mrozu, wiatru czy promieniowania ultrafioletowego. Dopasowanie przekroju kabla do łączenia szeregowego sprawia, że jeden sznur może mieć nawet 100 metrów długości i kilkaset punktów świetlnych. Dzięki temu udekorujemy nim cały taras lub altanę, układając go w misterne pętle według własnego uznania. Duża elastyczność każdego przewodu powoduje, że będzie on umożliwiał dekorację nawet najbardziej skomplikowanych kształtem konstrukcji i przedmiotów.
Oświetlenie zewnętrzne domu może być wyposażone w żarówki LED; w konsekwencji będzie ono wyjątkowo energooszczędne nawet w przypadku długotrwałego użytkowania. Dostępne w zróżnicowanej kolorystyce oraz ciekawym wzornictwie kloszy jest łatwe w dopasowaniu do niemal każdego typu budynku, bez względu na jego styl i barwę. Najczęściej lampy zewnętrzne są także wyprodukowane z nietłukącego materiału, dzięki czemu są one odporne na podmuchy wiatru czy upadek, umożliwiając bezpieczne stosowanie na terenie, na którym przebywają dzieci i zwierzęta.
Lampy zewnętrzne w formie girland będą doskonałą dekoracją każdego domu i przylegającego do niego terenu, ciesząc swoim nietuzinkowym wyglądem i klimatycznym charakterem. To odporne na niesprzyjającą pogodę oświetlenie zewnętrzne domu umożliwia stworzenie baśniowego nastroju, uświetniające rodzinne uroczystości i spotkania, a także leniwe wieczory spędzone przy lampce wina z najbliższymi osobami.