Geometryczne lampy we wnętrzach
- Oświetlenie geometryczne – ponadczasowe i niebanalne
- Lampa geometryczna a styl mieszkania – jak właściwie je dopasować?
- W jakich wnętrzach warto zastosować lampy geometryczne?
- Najważniejsze zasady doboru lamp o geometrycznej formie
W sprzedaży znajdziemy zróżnicowane propozycje, które przypominają małe dzieła sztuki, stając się ważnym akcentem dekoracyjnym w każdym pokoju. Do jakich pomieszczeń oraz styli pasuje oświetlenie geometryczne? Dlaczego warto po nie sięgnąć oraz jak prawidłowo dopasować je do poszczególnych wnętrz?
Oświetlenie geometryczne – ponadczasowe i niebanalne
Lampa geometryczna stojąca lub wisząca to zawsze modne rozwiązanie, które pasuje niemal do każdego wnętrza. Takie wzornictwo oparte o kwadraty, trójkąty, koła i inne figury nieustannie powraca do łask, doskonale wpisując się w zmieniające trendy oraz stanowiąc ciekawe uzupełnienie aranżacji salonu, sypialni lub biura. Lampy geometryczne czarne lub kolorowe są skupiającym wzrok akcentem, który zachwyca swoją regularnością oraz wyrazistością. Wprowadzają do wnętrz nutę nowoczesności i lekkości, dodając im wyjątkowego charakteru i stylowego wyglądu. Wyposażone w dekoracyjną żarówkę, podkreślają oryginalny design pomieszczenia oraz pomagają odwrócić uwagę od jego ewentualnych mankamentów. Dzięki temu są chętnie wybierane zarówno przez osoby samodzielnie urządzające swoje mieszkania, jak i profesjonalnych dekoratorów przygotowujących niepowtarzalne aranżacje. Gdzie warto umieścić geometryczne oświetlenie?
Lampa geometryczna a styl mieszkania – jak właściwie je dopasować?
Lampa geometryczna wisząca, ścienna lub stojąca to źródło światła, które doskonale wkomponuje się w mieszkania urządzone w zróżnicowanych stylach. Choć cechuje ją dość odważny i zdecydowany charakter, będzie ona dobrze harmonizować z wieloma modnymi aranżacjami. Gdzie warto zastosować geometryczne oświetlenie?
- W mieszkaniu klasycznym lub nowoczesnym najlepiej będzie prezentować się lampa geometryczna srebrna lub biała. Będzie ona nienarzucającym się elementem aranżacji, skutecznie rozjaśniając przestrzeń oraz dyskretnie ją ozdabiając. Jej harmonijna forma w naturalny sposób wpisze się we wszechobecną symetrię i ład, będąc modnym, a zarazem ponadczasowym dodatkiem w każdym domu lub biurze.
- Lampa geometryczna złota i biała będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrz w stylu skandynawskim. Zestawiona z tekstyliami w geometryczne wzory, powinna stanowić subtelną ozdobę całej kompozycji. Pomoże wypełnić pomieszczenie światłem oraz optycznie je powiększyć, skutecznie wpisując się w zasady rządzące modnym nurtem rodem z północnej Europy.
- W pomieszczeniach urządzonych zgodnie z wytycznymi stylu industrialnego warto zastosować lampy geometryczne czarne, wprowadzające do wnętrz surową elegancję i nieszablonowy design. Będą one doskonale harmonizować z elementami z metalu, cegły czy drewna, chętnie wykorzystywanymi podczas wykańczania mieszkania typu loft.
- Geometryczne oświetlenie będzie także świetnym uzupełnieniem wnętrza minimalistycznego. To nurt bazujący na prostych formach, w którym należy unikać wzorzystych i bogato zdobionych dekoracji. Sześcienne bryły, doskonale odpowiadające idei minimalizmu, będą wprost stworzone do takich oszczędnych w wyrazie mieszkań i biur.
W jakich wnętrzach warto zastosować lampy geometryczne?
Lampa sufitowa geometryczna to źródło światła, które świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Jej druciany lub metalowy klosz jest wyjątkowo uniwersalny, dobrze komponując się z aranżacją sypialni, kuchni czy też domowego gabinetu. Wysoko zawieszona lampa geometryczna czarna będzie idealnym dodatkiem do salonu bądź pokoju nastolatka. Aby uzyskać jeszcze ciekawszy rezultat, możemy wykorzystać model o kilku kloszach, umieszczonych na różnych wysokościach. Takie rozwiązanie pozwoli na wykreowanie interesującego efektu – zarówno w trakcie użytkowania oświetlenia, jak i w czasie, gdy pozostanie ono wyłączone.
Lampa wisząca geometryczna to doskonała propozycja także do kuchni, jadalni czy gabinetu. Zlokalizowana nisko nad blatem skutecznie rozjaśni jego płaszczyznę, ułatwiając nam gotowanie, spożywanie posiłków i wypełnianie obowiązków zawodowych. Efektywnie ożywi mało atrakcyjną przestrzeń, wprowadzając do niej nieco bardziej dynamiczny nastrój oraz pomagając nam w realizacji zaplanowanych zadań.
Najważniejsze zasady doboru lamp o geometrycznej formie
Aby oświetlenie geometryczne stało się prawdziwą dekoracją wnętrza, należy zadbać o jego optymalny dobór. Powinniśmy kierować się zarówno estetyką źródeł światła, jak i ich praktycznym charakterem. Jakie zasady warto mieć na uwadze, planując zakup geometrycznych lamp?
- W miejscach narażonych na zabrudzenia, takich jak chociażby kuchnia, warto zastosować metalowe lampy geometryczne, które będą łatwe do utrzymania w czystości.
- Aby podzielić duże pomieszczenie na strefy, powinniśmy wykorzystać modele wiszące oraz ścienne. Lampa sufitowa geometryczna umieszczona nad blatem świetnie sprawdzi się w przestrzeni dedykowanej do pracy czy gotowania, podczas gdy boczne kinkiety podkreślą miejsce do relaksu, sprzyjając stworzeniu nastrojowego klimatu.
- W dużym pomieszczeniu o wielorakim przeznaczeniu najlepiej zastosować oświetlenie geometryczne zlokalizowane na kilku poziomach. Warto przy tym sięgnąć po lampę z regulowanym przewodem, który ułatwi nam precyzyjne ustawienie wysokości żarówek.
- Im lepiej doświetlone wnętrza lubimy, tym większą ilość źródeł światła powinniśmy w nich zastosować.
- Pamiętajmy również, że w niewielkich pokojach lepiej będą prezentować się lampy geometryczne jednopunktowe, natomiast w rozległych pomieszczeniach – modele z kilkoma żarówkami.
Perfekcyjnie zaprojektowana kompozycja linii geometrycznych lamp sprawia, że są to jedne z najchętniej wybieranych modeli oświetlenia. Stanowią one odpowiedź na współczesne trendy w aranżacji domów i firm, umożliwiając wykreowanie estetycznej i nowoczesnej przestrzeni mieszkalnej bądź biurowej. Niezależnie od miejsca ich zastosowania, dodadzą one pomieszczeniom lekkości i stworzą niesamowite refleksy świetlne, jednocześnie nie przytłaczając pozostałych elementów wyposażenia. Z tego względu warto po nie sięgać zawsze wtedy, gdy zależy nam na wprowadzeniu nuty dynamizmu i powiewu świeżości, a zarazem – skutecznym rozjaśnieniu wnętrz.