Kinkiety w sypialni zamiast lampki nocnej
Dlaczego kinkiety to dobre lampy ścienne do sypialni?
Kinkiety przeszły długą drogę od czasów średniowiecznych do współczesnych. Początkowo były to pochodnie zbudowane z drewna i kutego żelaza, których płomień oświetlał zamkowe korytarze i lochy. Moda na oświetlenie przytwierdzone do ściennego wspornika z czasem ewoluowała, a ich uniwersalność w projektowaniu i użytkowaniu zaczęto chętnie wykorzystywać w różnych pomieszczeniach.
Kinkiety w sypialni doskonale sprawdzają się tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Lampki nocne stawiane na stolikach przy łóżku zabierają miejsce, które mogłyby zająć książki, telefon, zegarek lub nawet ramka ze zdjęciem. Natomiast lampa ścienna do sypialni, zamiast zajmować całą przestrzeń na stoliku bocznym, zapewnia swobodę jego aranżacji. Z racji tego, że nie zajmuje przestrzeni na nocnej szafce, pozwala też na łatwiejsze i szybsze przeprowadzenie porządków. Nie trzeba uważać na plątaninę kabli czy strącenie lampki.
W przeciwieństwie do lamp stołowych, które rozpraszają dużo światła, kinkiety dają idealnie zrównoważony blask bez rzucania cieni. I chociaż może to wydać się banalne, kinkiety do sypialni z wyłącznikiem na obudowie ułatwiają włączanie i wyłączanie światła. Nie trzeba walczyć każdej nocy, aby znaleźć włącznik na przewodzie. Jest to jedna z tych małych rzeczy, które robią tak dużą różnicę i ułatwiają życie.
Jaka jest odpowiednia wysokość montażu kinkietów w sypialni?
Kinkiety do sypialni nad łóżko montuje się zgodnie z uwzględnieniem rozmiaru samej oprawy oraz ich przeznaczeniem. Z racji tego, że służą one zwykle do czytania, nie mogą być umieszczone zbyt wysoko. Jak wymierzyć odpowiednią wysokość? Wystarczy usiąść na łóżku i zmierzyć odległość ok. 7-10 cm nad ramieniem. Właśnie na tej wysokości powinien znajdować się dół cienia światła rzucanego z żarówki. Trzeba jednak uważać, by nie umieścić kinkietów nad łóżkiem zbyt blisko głowy. Praktycznym rozwiązaniem są regulowane kinkiety na wysięgniku z wahadłowym ramieniem.
Lampa ścienna w sypialni może zawisnąć także w innych miejscach, na przykład przy toaletce lub nad komodą. Wówczas można kierować się ogólną zasadą, że kinkiety powinny być umieszczane około 150-170 cm nad poziomem podłogi. Należy dążyć do tego, aby górna część lampy ściennej znajdowała się na poziomie oczu, aby uniknąć odblasków od odsłoniętej żarówki.
Jaki rodzaj kinkietów pasuje do sypialni?
Lampy do sypialni mają różne kształty i rozmiary, więc mogą służyć do wielu różnych celów. Typowe kinkiety ścienne to oprawa oświetleniowa mocowana do ściany, a nie do sufitu lub podłogi. Jest to wspaniały sposób na wprowadzenie poczucia ciepła i intymności do sypialni. Są dostępne w różnych stylach i wzorach. Najpopularniejszymi materiałami, z których wykonane są kinkiety sypialniane, są drewno, metal i szkło.
Wybory projektowe naszych kinkietów obejmują klasykę, współczesność i nie tylko. W naszej ofercie znajdziesz wszystko: od tradycyjnych kinkietów z kulistym kloszem, przez te, które dodają bardziej rustykalnego klimatu, po nowoczesne kinkiety podtynkowe, które przylegają do ściany i rozpraszają na niej światło oraz reflektory ścienne i kinkiety do sypialni glamour, które stanowią ważny element dekoracyjny.
Kinkiety do czytania w łóżku mogą być doskonałymi lampkami dekoracyjnymi. Wystarczy wybrać model dopasowany do wystroju swojej sypialni. Bardzo praktyczne są rozwiązania na wysięgniku, które pozwalają ukierunkować źródło światła we właściwą stronę.
Lampy ścienne w sypialni stanowią subtelniejszą alternatywę dla głównego światła sufitowego, a także mogą stanowić piękny element dekoracyjny. Kinkiet z regulowanym ramieniem jest doskonałym zamiennikiem lampki nocnej i powinien znaleźć się przy każdym łóżku.