Lampy w Internecie
- Lampy z maszyny?
- Szybkość światła i zestrojenie lampy z salonem
- Unikalne oświetlenie
- Żyrandol w filtrze
- Lampy a doświadczenie
Czasy się zmieniają. Dawniej, a właściwie nie tak dawno, bo jeszcze klika-kilkanaście lat temu, aby zaczerpnąć porady na temat towaru musieliśmy udać się do sklepu. Tam mniej lub bardziej miły sprzedawca udzielał nam wyczerpujących wskazówek; na przykład na temat lamp, lampek, żyrandoli, żarówek czy kabli. Osobną kwestią pozostaje oczywiście temat jakości i różnorodności towaru. Nie ulega jednak wątpliwości, że gdy dziś przyjdziemy do dużego sklepu z lampami, to o lampach tych dowiemy się od sprzedawcy bardzo mało. Chyba, że mamy do czynienia z naprawdę fachowym sprzedawcą. To jednak rzadkość. Wielu przeniosło się do Internetu. Czy Internet prawdę nam powie? To zależy. Od tego, kto udziela wskazówek. Bo Internet to z jednej strony kopalnia wiedzy, z drugiej zaś śmietnik, do którego wrzucają wszyscy, nie tylko eksperci. Za kilka lat w Internecie nie będzie dla użytkownika problemem uzyskanie każdej odpowiedzi. Problemem będzie zadania właściwego pytania. Właściwego, czyli takiego, które da najbardziej wiarygodne odpowiedzi. O co dziś najczęściej pytamy? Podamy kilka przykładów z branży lamp. Jak wybrać lampę do salonu? Jaki kinkiet wybrać? Co to jest plafon? Jakie są rodzaje spotów? Reflektor 1-punktowy, czy reflektor 2-punktowy? Jaka jest najlepsza lampa do czytania? Jakie są rodzaje źródeł światła? Czy warto wybrać lampę LED? Co to jest LED? Żarówka energooszczędna – jaką wybrać? Czym różni się żarówka żarowa od żarówki LED? Co to jest listwa 3-punktowa? Jak wybrać odpowiednie oświetlenie dziecięce? Jaka lampa zewnętrzna? To tylko niektóre z możliwych pytań. Warto wesprzeć się tu wiedzą ekspertów, a więc tych, którzy sprzedają lampy od lat. Powyższe nie oznacza wszechwiedzy na temat oświetlenia. Daje jednak duże prawdopodobieństwo uzyskania satysfakcjonujących odpowiedzi.
Lampy z maszyny?
Czytając tekst na temat oświetlenia i lamp warto zadać sobie też pytanie, czy test ów pisał człowiek, czy maszyna? Bo maszynowe teksty zdarzają się coraz częściej. Tekst maszynowy będzie napisany na pewno równie sprawnie, a może nawet sprawniej od tego, który wyszedł spod ręki człowieka. Pozbawiony będzie jednak duszy. I głębi. Lampy nie będą błyszczeć, a jedynie świecić bladym światłem. Odbitym dodatkowo od rzeczywistego tekstu. Sztucznej inteligencji będzie oczywiście coraz więcej. I bardzo dobrze, bo jej potrzebujemy. Pewnego dnia rozwinie się ona jednak tak bardzo, że wszyscy będziemy musieli na nowo nauczyć się człowieka. I czytania tekstów o lampach.
Szybkość światła i zestrojenie lampy z salonem
Na pewno wszystko przyspieszy. Lampy, kinkiety, oprawy natynkowe, plafony – wszystko będziemy niemal kupowali w czasie rzeczywistym. Chcemy wszystko coraz szybciej: tu i teraz. Widzę-decyduję-kupuję. Co więcej, nasz żyrandol czy plafon będzie spersonalizowany. Będzie niemal wykonany na miarę. Na miarę naszych szczególnych oczekiwań. Dostrojony do salonu i przedpokoju. Być może nawet wyślemy sprzedawcy zdjęcie naszego salonu, a on, to znaczy zatrudniony przez niego designer dopasuje nam do wnętrza lampę stojącą lub lampę wiszącą albo kinkiet.
Unikalne oświetlenie
Epoka cyfrowa to czas unikatów. W każdej sferze, w tym w sferze lamp. Szansa, że miłośnik łosia znajdzie w tradycyjnym osiedlowym sklepie lampę LED z wbudowanymi rogami łosia jest znikoma. W Internecie ona już jest. I takich unikatów będzie coraz więcej. Lampa z płatków róż? Żyrandol z puszek po piwie? Różowe kinkiety w kształcie kajdanek? Reflektor z wrzeszczącą małpą? Za chwilę każdy dziwak znajdzie swój wyśniony plafon. Oni już siedzą przy klawiaturze nerwowo stukając palcami. Pozostaje kwestia podania.
Internet kocha wszystko co NAJ. Dlatego najdziwniejsze plafony, najpiękniejsze żyrandole, najwspanialsze kinkiety, najbardziej oszczędne lampy LED i najśmieszniejsze lampki nocne zawsze będą wyszukiwane. O każdej porze dnia i nocy. Przy oświetleniu słonecznym i sieciowym.
Żyrandol w filtrze
Kontent na temat wszelkiego asortymentu, a w tym i na temat oświetlenia i lamp rozszerzy się tak bardzo, że niezbędne będzie zastosowanie odpowiednich filtrów. Filtry te nie tyle powiedzą nam, jak wybrać lampę wiszącą, ale w pierwszej kolejności wykonają dla nas katalog pt. „Jakiej lampy nie chcę”. I tej nam nie pokażą. Bo nasza uwaga będzie zbyt cenna, aby oglądać każdy wyprodukowany żyrandol. Filtry będą w cenie. Największy sklep świata zmieści się w naszym telefonie. Wyzwaniem będzie wędrówka pomiędzy jego regałami. Jak znaleźć tą jedyną lampę pomiędzy milionami innych?
Lampy a doświadczenie
Podsumowując odnotujmy, że co roku ludzie klikają w strony Internetowe 100 mld razy dziennie. Zadają w Internecie 2 biliony pytań i uzyskują 2 biliony odpowiedzi. Otwartym pytaniem wciąż pozostaje pytanie o wiarygodność. Nieskromnie uważamy, że nasza platforma sprzedażowa owo kryterium spełnia. Zajmujemy się lampami od lat. Klienci ufają nam i chcemy nadal świecić przykładem. Chcemy informować o oświetleniu i oświecać na temat lamp: żyrandoli, kinkietów, lamp LED i reflektorów. Przyszłość Internetu jest szerokopasmowa. Do celu prowadzi wiele dróg. Jedną z nich płyną nasze lampy.