Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nowoczesne kinkiety do salonu, sypialni, łazienki – gdzie i jak warto je wykorzystać?

2022-02-14
Nowoczesne kinkiety do salonu, sypialni, łazienki – gdzie i jak warto je wykorzystać?
  1. Kinkiety w salonie – miejsce przyjazne domownikom
  2. Kinkiety do sypialni – wiele możliwości zastosowania
  3. Kinkiety do łazienki – oryginalne rozwiązania

Przyglądając się aranżacjom oświetlenia w domach i mieszkaniach Polaków, nie sposób nie zauważyć, że kinkiety są nieco zapomnianymi źródłami światła. Tymczasem te niepozorne lampy ścienne potrafią zrobić wiele dobrego dla atmosfery i funkcjonalności w zasadzie każdego pomieszczenia.

Kinkiety w salonie – miejsce przyjazne domownikom

AIDA

Niejednokrotnie zdarza się, że wnętrze, które za dnia prezentuje się bardzo atrakcyjnie, po zmroku jakby traciło swój urok. Powodem zazwyczaj jest nieodpowiednio dobrane oświetlenie. Dlatego architekci wnętrz często podkreślają jego rolę, a w swoich projektach uwzględniają co najmniej kilka różnych źródeł światła. W tworzeniu klimatu i podkreślaniu walorów aranżacji świetnie sprawdzają się kinkiety. To lampy mocowane do ściany, które obecnie występują w ogromnej ilości ciekawych wzorów.

Salon często pełni w domu kilka funkcji – to miejsce do odpoczynku i przyjmowania gości, często również seansów filmowych, gier i zabaw oraz realizacji rozmaitych hobby. Dlatego różnorodne oświetlenie w tym pomieszczeniu jest kluczowe. Kinkiety świetnie sprawdzą się do budowania atmosfery. Zapewnią delikatne tło podczas oglądania telewizji lub wieczornych rozmów. Odpowiednio rozmieszczone świetnie podkreślą też atuty wnętrza lub nawet delikatnie zmienią jego proporcje, by wydawało się atrakcyjniejsze. Z całą pewnością warto też zastosować oświetlenie obrazów w postaci kinkietów w celu wyeksponowania ulubionych dzieł sztuki, ale także rodzinnych zdjęć, plakatów czy innych dekoracji.

Co ważne, nowoczesne lampy ścienne potrafią zdobić wnętrze również za dnia. Kinkiety takie jak BIKE czy FRAME zwracają na siebie uwagę o każdej porze dnia, wzbogacając aranżację. Warto również zwrócić uwagę na nowoczesne kinkiety na wysięgniku, które umożliwiają dostosowanie sposobu padania światła. Dzięki temu mogą pełnić funkcję zarówno oświetlenia nastrojowego, jak i funkcjonalnego punktowego przydatnego np. podczas czytania.

Kinkiety do sypialni – wiele możliwości zastosowania

Kinkiety do sypialni

Podobne kinkiety na wysięgniku stanowią również świetny wybór do sypialni – coraz częściej widzi się aranżacje, w których tego typu oświetlenie zastępuje tradycyjne lampki nocne. Jest to rozwiązanie nie tylko znacznie bardziej oryginalne, ale również praktyczne – kinkiet dzięki mocowaniu do ściany nie zajmuje bowiem cennego miejsca na stoliku czy szafce nocnej.


Nowoczesne kinkiety do sypialni świetnie nadają się również do budowania atmosfery, która w tym pomieszczeniu ma kluczowe znaczenie. Łagodne, rozproszone światło tuż przed zaśnięciem pomaga się zrelaksować i szybciej przenieść w objęcia Morfeusza. Dzięki dostępności różnorodnych wzorów możesz z łatwością ocieplić dzięki nim zarówno klasyczną sypialnię (np. za pomocą modelu PONTE PLUS), jak i zdecydowanie bardziej nowoczesne wnętrze. Miłośnikom roślin przypaść może zaś do gustu projekt stworzony z myślą właśnie o nich. Kinkiet z serii BOTANICA DECO (w kolorze czarnym lub białym) pomoże wprowadzić do wnętrza więcej zieleni, nie zajmując jednocześnie cennej przestrzeni na meblach, parapetach czy podłodze. Dlatego idealnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, zapewniając jednocześnie efekt „wow”, szczególnie w połączeniu z ciekawymi pnączami w dekoracyjnych doniczkach lub osłonkach.

Kinkiety do łazienki – oryginalne rozwiązania

Kinkiet Astra KASPA

Łazienka to pomieszczenie, z którym kinkiety są kojarzone najczęściej. Współczesne projekty często przełamują jednak tradycję, znakomicie zdobiąc wnętrza. Trzeba pamiętać, że łazienka to zwykle niewielki pomieszczenia, które urządza się przede wszystkim z naciskiem na funkcjonalność. Często nie ma w nim miejsca na żadne zbędne elementy, dlatego jedyną dekoracją mogą być przedmioty użytkowe. Świetny wybór do łazienki może stanowić np. niebanalny kinkiet drewniany, który idealnie podkreśli skandynawski styl pomieszczenia. Tego typu lampy najlepiej prezentują się w parach – np. zawieszone po obu stronach lustra nad umywalką. Nowoczesne konkiety do łazienki to również modele montowane na lustrze, które tworzą niepowtarzalny klimat, a jednocześnie pomagają rozjaśnić miejsce, które wymaga perfekcyjnego oświetlenia.

Kinkiety w łazience najczęściej stosuje się właśnie do doświetlenia strefy przy lustrze. Dzięki temu przeprowadzanie wszelkich zabiegów dla urody jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Ponadto zapalenie wyłącznie lamp ściennych i zgaszenie głównego oświetlenia może zapewnić bardzo przyjemny klimat wskazany np. podczas relaksującej kąpieli.

Czy warto montować kinkiety? Jak najbardziej! Nowoczesne modele służą nie tylko budowaniu atmosfery, ale często również same w sobie stanowią dekorację.

Nierzadko lampy ścienne stanowią również bardzo wygodne dodatkowe źródło oświetlenia funkcjonalnego – np. do pracy czy czytania. Dzięki nim aranżacja sprawia wrażenie bardziej przemyślanej, a często zyskuje również na praktyczności.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel