Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plafon w sypialni - nowoczesność i minimalizm

2022-10-18
Plafon w sypialni - nowoczesność i minimalizm

Sypialnia to szczególnie ważne pomieszczenie w naszym domu - to w niej odpoczywamy po ciężkim dniu pracy i regenerujemy siły. Odpowiednia atmosfera pomoże nam pozyskać energię na kolejny dzień i skutecznie wypocząć, a oświetlenie jak żaden inny aspekt pomoże nam zbudować atmosferę oazy spokoju.

Światło w sypialni powinno być przede wszystkim ciepłe, miękkie i ładnie rozproszone (nie może nas razić). Najodpowiedniejsza barwa plasuje się pomiędzy 2700 – 3000 K. Jest to żółte, żywe światło. 

Czym zatem charakteryzują się plafony?

Plafony - kiedyś przemysłowe, dziś nowoczesne i stylowe oświetlenie

Plafony to płaskie lampy montowane najczęściej na sufitach. Pierwsze plafony umieszczano w halach, na korytarzach i w salach użyteczności publicznej, a ich najważniejszym zadaniem było oświetlanie wyjść ewakuacyjnych lub innych miejsc, które powinny wyróżniać się widocznością, ale jednocześnie nie rozpraszać pracowników wykonujących swoje obowiązki. Były to lampy o prostej i funkcjonalnej formie zaprojektowanej tak, aby nie zajmowały wiele przestrzeni, dzięki czemu można było je montować nawet w niewielkich pomieszczeniach. Współczesne plafony do sypialni mają wiele oblicz - mogą cechować się minimalizmem i wtapiać się w tło aranżacji, a także mogą być równie dekoracyjne, jak tradycyjne lampy wiszące.

Plafon w sypialni

Nowoczesne plafony do sypialni stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych lamp, żyrandoli i kinkietów, a także pozwalają na większą oszczędność przestrzeni za sprawą montażu, który jest z resztą niewątpliwie prosty. Czy to na suficie, czy na ścianie, zamontowanie plafonu nie sprawia problemów. Zamocowany na suficie plafon nie zajmuje wiele miejsca, nie przeszkadza w poruszaniu się po niskich pokojach, a zarazem nie zagraca niewielkiej przestrzeni.

Plafon warto umieścić w centralnym punkcie sypialni. Jako światło wspomagające wykorzystaj lampy stojące lub kinkiety. Dzięki różnym punktom świetlnym sypialnia nabierze oryginalnego charakteru.

W naszej ofercie idealną propozycję znajdą dla siebie zarówno miłośnicy stylu minimalistycznego, jak i industrialnego, czy retro. Na uwagę zasługuje model SPACE KASPA, który zaskakuje idealnym rozproszeniem światła dzięki dzięki zastosowaniu na spodzie plafonu specjalnej tkaniny będącej kombinacją papieru, pergaminu i tworzywa odpornego na UV, posiadającego właściwości antystatyczne.

Ponadto ten plafon sufitowy do sypialni znajduje zastosowanie zarówno na suficie, jak i ścianie, pozwalając na zachowanie spójnego wyglądu całej aranżacji, występuje w 4 rozmiarach i 3 wariantach kolorystycznych. To świetna propozycja do wnętrz minimalistycznych.

 Dla wielbicieli wnętrz w stylu skandynawskim świetnym rozwiązaniem będą nowoczesne plafony do sypialni, których oprawy są  wykonane z drewna, a dla miłośników stylu retro - modele z rattanu, czy plecionki wiedeńskiej.

Plafon do sypialni może łączyć w sobie zarówno cechy oświetlenia technicznego jak i dekoracyjnego, czego świetnym przykładem jest model ASTRA KASPA. Kuliste białe klosze umieszczono na geometrycznym, metalowym stelażu w kolorze modnego złota, chromu lub matowej czerni co dało w efekcie kompozycję doskonałą, opartą na harmonii i symetrii.

Pamiętajmy także, że w sypialni ważne jest dodatkowe źródło światła - na przykład do czytania. Wybierając boczną lub nocną lampkę zadbajmy, by pasowała ona do głównego źródła światła w pokoju. Może zarówno pochodzić z tej samej serii, jak i nawiązywać do plafonu kolorem lub stylistyką.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel