Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak oświetlić lustro w łazience? Sprawdź nasze porady i wybierz idealne oświetlenie!

2023-04-26
Jak oświetlić lustro w łazience? Sprawdź nasze porady i wybierz idealne oświetlenie!

Aranżacja łazienki to nie tylko wybór odpowiednich mebli. To również dobór lamp o różnych funkcjach. Jak oświetlić lustro łazienkowe i dlaczego warto poświęcić temu więcej uwagi? To nie tylko centralny punkt w każdej łazience, może być też elegancką dekoracją, którą warto wyeksponować. Sprawdź, w jaki sposób dobrać światło do lustra, by podkreślić jego walory i równocześnie uzyskać dobre oświetlenie wnętrza.

Oświetlenie przy lustrze łazienkowym – dlaczego jest ważne?

Światło w łazience, podobnie jak w innych pomieszczeniach ma różne funkcje. Oświetlenie górne, bardzo często w postaci plafonu sufitowego zapewnia równomierne światło w całym pomieszczeniu. Korzystamy z niego za każdym razem, wchodząc do łazienki. Z kolei oświetlenie przy lustrze łazienkowym to światło dodatkowe, które zapalamy, wykonując codzienne czynności higieniczne. Musi być zamontowane w odpowiednim miejscu, aby padające na twarz światło nie dawało cieni, a tym samym pozwalało na precyzyjne wykonanie makijażu, czy golenie brody. Oświetlenie lustra w łazience to dodatkowy sposób na wyeksponowanie ozdobnej tafli, a tym samym podkreślenie stylu aranżacji wnętrza.

Oświetlenie lustra a barwa światła

Najlepszym źródłem światła jest oczywiście światło dzienne, które precyzyjnie oddaje wszystkie kolory. Takie też powinno być oświetlenie przy lustrze. Dlaczego? Dzięki dobrze dopasowanej barwie światła, która jest zbliżona do naturalnego oświetlenia, lub nieco chłodniejsza unikniesz wielu nieporozumień czy wpadek. Właściwie dobrana i zamontowana lampa to gwarancja dokładnego makijażu, jednak bez efektu maski czy widocznych niedoskonałości. Mężczyźni w czasie golenia z pewnością również docenią dobre podświetlenie lustra, które umożliwia utrzymanie wypielęgnowanego i równego zarostu.

Jak zamontować lampy przy lustrze?

Lampy nad lustro należy zamontować tak, by pasowały do jego kształtu i jak najlepiej oświetlały twarz. Częstym rozwiązaniem są kinkiety łazienkowe przymocowane tuż nad jego taflą. Pasują do wersji o kwadratowym lub prostokątnym kształcie. Model Isla White Prestige czy IP S13 40 Nordlux sprawdzi się w każdej łazience, niezależnie od stylu. Częstym i atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem jest oświetlenie zlokalizowane tuż za lustrem w formie taśmy led. Daje ono ciekawy efekt, jednak oświetla głównie ścianę, a nie twarz. Alternatywą dla tego rodzaju światła mogą być podświetlenia, mocowane bezpośrednio na lustrze. W tej roli dobrze sprawdzi się Miror Kinkiet od Light Prestige, lampa w formie świecącego okręgu, wyposażona w zintegrowane ledy o temperaturze 3000 K, które doskonale odbijają światło w tafli lustra.

Oświetlenie łazienkowe nad lustrem – aranżacje

Punkty świetlne ulokowane nad lustrem powinny pasować do stylistyki całego wnętrza. Jeśli decydujesz się na styl loftowy, wybierz ciemne kolory i metalowe oprawy. W łazience w stylu nordic czy modern postaw na jaśniejsze barwy, okrągłe, oświetlone tafle czy lampy wiszące ulokowane symetrycznie po obu stronach lustra. Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzisz swoją łazienkę, możesz wybrać do niej pasujący kolorystycznie kinkiet. Pamiętaj, by lampy łazienkowe oświetlające lustro dawały rozproszone światło, które nie będzie oślepiać. Powinny też posiadać odpowiednią klasę szczelności IP 44, która zapewnia pełne bezpieczeństwo.

Podsumowanie

Lampy odgrywają ważną rolę w każdym pomieszczeniu, także w łazience. Wybór oświetlenia nie może być przypadkowy, musi pasować do aranżacji, dawać odpowiednie natężenie światła, zapewniać dobre doświetlenie wybranych elementów. Lampy łazienkowe nad lustro powinny mieć odpowiednią barwę, przybliżoną do naturalnego światła. Nasz sklep internetowy Lampy24.net to miejsce, w którym znajdziesz nowoczesne oświetlenie do Twojego domu. Wiele modeli dostępnych jest od ręki z gwarancją wysyłki w ciągu 24 h. Poznaj pełną ofertę, zaufaj renomowanym producentom oświetlenia.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel