Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Chcesz zrobić idealny makijaż? Zadbaj o światło w łazience

2021-01-26
Chcesz zrobić idealny makijaż? Zadbaj o światło w łazience
  1. Najlepsza lampa do wykonania makijażu
  2. Lampa sufitowa w łazience – istotna, ale nie najważniejsza
  3. Kinkiet nad lustrem – podstawa udanego makijażu
  4. Toaletka do makijażu – marzenie każdej prawdziwej kobiety
  5. Czym kierować się, wybierając lampę do makijażu?

Aby codzienny lub okazjonalny make up dodał nam uroku, zamiast pogorszyć wygląd, powinien być prawidłowo i dokładnie wykonany. W tym celu większość z nas sięga po kosmetyki renomowanych marek, starannie dobierając je do swojej cery czy okazji. Jednocześnie mało z nas zdaje sobie sprawę, że ważnym aspektem – niezbędnym do stworzenia doskonałego makijażu – jest odpowiednie oświetlenie łazienki. Jaką lampę warto zatem wybrać do tego pomieszczenia?

Najlepsza lampa do wykonania makijażu

Najbardziej polecanym rozwiązaniem jest wykonywanie makijażu przy świetle dziennym, wpadającym przez okno. Niestety pochmurna i deszczowa aura czy konieczność pomalowania się wieczorem sprawiają, że nie możemy skorzystać ze słonecznych promieni, które najlepiej uwydatnią nałożone kosmetyki. Nierzadko także nasze łazienki nie posiadają w ogóle żadnego przeszklenia, sprawiając, że musimy używać w nich jedynie sztucznych źródeł światła. Optymalne doświetlenie w trakcie make upu jest niezwykle istotne – pozwala uniknąć takich niedociągnięć, jak rozmazane cienie do powiek czy nierównomiernie nałożony podkład. Jak więc najlepiej urządzić przestrzeń do makijażu, by każdego dnia szczycić się piękną i odpowiednio upiększoną cerą?

Lampa sufitowa w łazience – istotna, ale nie najważniejsza

Ciężko chyba byłoby spotkać łazienkę, w której nieobecna jest lampa sufitowa. Jest to bowiem podstawowy typ oświetlenia, który w równomierny sposób rozjaśni całe wnętrze pokoju przeznaczonego do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała. Niestety żyrandol lub halogeny pod sufitem to za mało, by stworzyć maksymalnie dopracowany makijaż. Aby osiągnąć optymalny efekt, w łazience obowiązkowo powinien znaleźć się co najmniej jeden kinkiet, zamocowany w sąsiedztwie lustra. Uzupełni on działanie głównego źródła światła, a gdy zechcemy wziąć odprężającą kąpiel – ułatwi stworzenie nieco bardziej romantycznej i relaksującej atmosfery.

Kinkiet nad lustrem – podstawa udanego makijażu

Lampa ścienna sąsiadująca z lustrzaną taflą powinna stać się podstawowym wyposażeniem każdej użytkowniczki łazienki, której zależy na wykonaniu starannego makijażu. Jeżeli planujemy tylko jeden egzemplarz, zamocujmy go centralnie nad lustrem. Jeśli natomiast chcemy umieścić w pomieszczeniu dwa kinkiety, powinny one znaleźć się po obu bokach tafli. Dzięki temu równomiernie rozjaśnią one obie strony twarzy, ułatwiając przygotowanie harmonijnego i estetycznego make upu. Bez względu na ilość zaplanowanych źródeł światła, najlepiej sprawdzą się tu kinkiety o mlecznych, niezbyt przejrzystych kloszach, przez które promienie będą przenikać z każdej strony.

Toaletka do makijażu – marzenie każdej prawdziwej kobiety

Zapewne część z nas miało to szczęście, by w swoim mieszkaniu wygospodarować miejsce pod toaletkę z prawdziwego zdarzenia. Taki niewielki stoliczek z licznymi nadstawkami i lustrem w połączeniu z wygodnym krzesłem jest wprost stworzony do komfortowego wykonywania makijażu. W miarę możliwości warto ustawić go pod oknem, gdzie dzienne światło ułatwi nam zastosowanie wybranych kosmetyków. Weźmy jednak pod uwagę, że na większe wyjścia make up będziemy nakładać również późnym popołudniem lub wieczorem, gdy promienie słoneczne są już dość słabe, a nawet całkowicie skryły się za horyzontem. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie nam odpowiednia lampa. Podobnie jak w przypadku łazienkowego lustra, także nad toaletką w sypialni możemy zawiesić kinkiet o odpowiednich właściwościach. Warto wybrać tu modele o ruchomym ramieniu, które umożliwią nam precyzyjne nakierowanie światła w naszą stronę. Taka lampa powinna znajdować się na wysokości naszej twarzy – z tego względu najlepiej będzie zdecydować się na dwa egzemplarze, zawieszone po obu stronach lustra. Jeżeli obecna w mieszkaniu instalacja elektryczna uniemożliwia zamontowanie kinkietów, możemy również sięgnąć po dwie lampy stojące, usytuowane na podłodze lub blatach sąsiednich mebli. Pamiętajmy jednak, by ich klosze były umieszczone na tym samym poziomie, co nasza głowa. Dzięki temu bez trudu wykonamy idealny makijaż, niezależnie od pory dnia i aury za oknem.

Czym kierować się, wybierając lampę do makijażu?

Zakup najlepszej lampy do makijażu to nie lada wyzwanie dla większości osób. Aby wybrać model o maksymalnej funkcjonalności, należy kierować się kilkoma istotnymi wytycznymi. Jakie zatem powinno być efektywne oświetlenie, zlokalizowane przy stanowisku do make upu?

  • Przede wszystkim lampa do makijażu musi zapewniać rozproszone promienie, nie rzucające cieni oraz starannie rozjaśniające całą twarz. Kinkiety o punktowym świetle będą uwypuklać mankamenty cery, pogłębiając cienie i utrudniając właściwe nałożenie kosmetyków.
  • Istotne znaczenie w trakcie przygotowywania makijażu ma również barwa światła. Najlepiej, by była ona neutralna, o wartości 4000-5500K, a jej współczynnik odwzorowania barw wynosił CRI>90. Taka temperatura barwowa sprawi, że nasza skóra będzie posiadała naturalny koloryt. W konsekwencji znacznie łatwiej dobierzemy do niej optymalny kolor podkładu lub cieni, który będzie doskonale wyglądał zarówno w pracy, jak i w czasie wieczorowego wyjścia.
  • Kolejnym parametrem istotnym dla każdej kobiety, chcącej wykonać precyzyjny makijaż, jest moc światła. Wartość oscylująca w granicach 500-1000 luksów pozwoli na komfortowe i dokładne nałożenie kolorowych kosmetyków, znacząco ograniczając błędy i konieczność wykonywania poprawek.

Odpowiednie oświetlenie stanowiska do makijażu to absolutna podstawa w domu każdej kobiety. Bez lampy o właściwej kolorystyce klosza oraz optymalnej barwie i mocy, nawet doświadczona wizażystka nie będzie w stanie wykonać estetycznego i dobranego do indywidualnych cech make upu. Aby uniknąć błędów w czasie codziennego upiększania swojej twarzy, zadbajmy o wybór najlepszego kinkietu, który powinien znajdować się jak najbliżej naszego lustra. Dzięki niemu dobór koloru cieni do powiek czy równomierne rozprowadzenie podkładu nie sprawi nam problemu, a kompleksowe nałożenie makijażu zajmie nam o wiele mniej czasu.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel