Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampa pająk - propozycja dla miłośników egzotycznych zwierząt i nie tylko

2020-11-17
Lampa pająk - propozycja dla miłośników egzotycznych zwierząt i nie tylko
  1. Lampa wisząca pająk – sposób na ciekawą aranżację wnętrza
  2. Montaż lampy sufitowej w kształcie pająka
  3. Lampa pająk – jeden motyw, wiele modeli

Tymczasem istnieje także lampa wiszącą, która budzi skrajne emocje u wielu osób. Jej zwolennicy zachwycają się niebanalną formą, odróżniającą ją od innych modeli oświetlenia. Przeciwnicy natomiast zarzucają niezbyt miłe skojarzenia, szczególnie nieprzyjemne dla ludzi cierpiących na arachnofobię. Mowa o modelu, popularnie zwanym lampą – pająk. Będzie ona idealnym dodatkiem zarówno do mieszkań ekscentryków i miłośników nietuzinkowych rozwiązań, jak i pokojów zamieszkanych przez młodych fanów Spidermana. Sprawdzi się także w obiektach komercyjnych – nowoczesnym biurze, kawiarni czy gabinecie fryzjerskim, dodając im prestiżowego charakteru. Jakie są główne cechy lampy-pająka, jakie ciekawe modele znajdziemy w sprzedaży i w jaki sposób zamocować je, by stały się wyeksponowaną ozdobą wnętrza?

Lampa wisząca pająk – sposób na ciekawą aranżację wnętrza

Lampa sufitowa wzorowana na kształcie ciała pająka to rozwiązanie, które doskonale zda egzamin niemal w każdym wnętrzu. W sprzedaży dostępne są modele wyposażone w jedno, dwa, cztery, osiem lub nawet więcej źródeł światła, zamocowanych na przewodach do złudzenia przypominających odnóża pająka. Zazwyczaj taka lampa wisząca znajduje zastosowanie w salonie, będąc centralną ozdobą tego pomieszczenia. Niezwykle funkcjonalna będzie także w jadalni, starannie doświetlając powierzchnię stołu i jej najbliższą okolicę.

Lampa sufitowa pająk może przybierać mocno różniące się od siebie formy – od minimalistycznych żarówek na długich kablach, po wymyślne klosze zamocowane na metalowych wysięgnikach. Szeroka gama oferowanych egzemplarzy sprawia, że można bez większego trudu dopasować je do każdego stylu architektonicznego. Wisząca lampa pająk będzie zatem odpowiednia zarówno do industrialnych loftów i klasycznych wnętrz, jak i nowoczesnych mieszkań czy pokoi w stylu glamour.

Niebagatelną zaletą wersji z ramionami w formie giętkich kabli jest możliwość ich dowolnego ułożenia i podpięcia pod powierzchnią stropu, a w niektórych przypadkach – także częściowego przymocowania na ścianie. Tak zróżnicowane konfiguracje pozwalają na stworzenie wyjątkowo ciekawego efektu, a zarazem skuteczne doświetlenie nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Dzięki dużej ilości łatwych do precyzyjnego zamocowania źródeł światła taka lampa sufitowa umożliwi kompleksowe rozjaśnienie nawet większego metrażowo wnętrza. Należy jednak mieć na uwadze, że ich montaż będzie wymagał zrobienia odpowiedniej ilości dziur w suficie, które w przypadku zmiany aranżacji będą wymagały starannego zaślepienia.

Montaż lampy sufitowej w kształcie pająka

Ze względu na mocno rozbudowaną konstrukcję, lampa wisząca pająk będzie wymagać nieco większych nakładów pracy i starannego przemyślenia koncepcji jej zamocowania, niż w przypadku prostszych modeli tradycyjnego oświetlenia. Będzie to szczególnie istotne w odniesieniu do wersji wyposażonych w giętkie ramiona-kable, które można konfigurować niemal w dowolny sposób. Jak krok po kroku zamocować lampę w formie pająka?

  • Naszym pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie czy instalacja opiera się na jednym czy dwóch włącznikach – ma to znaczenie pod kątem załączania się wybranych, odpowiednio podpiętych do niej żarówek.
  • Następnie powinniśmy przymierzyć elastyczne ramiona lampy sufitowej, podejmując decyzję odnośnie ich zlokalizowania na płaszczyźnie stropu. Po zaznaczeniu odpowiednich punktów na jego powierzchni, możemy przystąpić do wywiercenia dziur pod haki podtrzymujące ramiona, a następnie zawiesić kable w tak przygotowanych uchwytach.
  • Naszym kolejnym krokiem będzie podpięcie kabli i zamontowanie w wybranym miejscu podsufitki żyrandola. Gdy podstawowa konstrukcja będzie już solidnie przymocowana, możemy nałożyć klosze i wyposażyć je w wybrane żarówki.

Jeżeli nie powiadamy odpowiednich umiejętności, by podpiąć taką lampę sufitową do instalacji elektrycznej, warto poprosić o pomoc doświadczonego elektryka. Dzięki temu bez zbędnego stresu będziemy mogli w krótkim czasie cieszyć się nowym, niebanalnym modelem oświetlenia, stanowiącym ważną dekorację każdego wnętrza.

Lampa pająk – jeden motyw, wiele modeli

Choć lampa wisząca w formie pająka bazuje na określonym wzorze, może ona przybierać zróżnicowane formy, które trafią w gust nawet najbardziej wybrednego inwestora. Słysząc nazwę „lampa pająk”, naszym pierwszym skojarzeniem są długie, wiszące kable, na których zamocowane są ozdobne żarówki bądź dyskretne klosze. Jest to całkowicie słuszne rozumowanie, gdy większość tego typu lamp przybiera właśnie taką formę. Jednocześnie w sprzedaży dostępne są także inne modele, które mają nawiązywać kształtem do pająka, a zarazem przyciągać spojrzenia swoją ciekawą formą. Wśród nich warto wymienić lampę sufitową z kilkoma metalowymi ramionami, na końcach których znajdują się klosze poniekąd przypominające stopy egzotycznego pajęczaka. Inną interesującą propozycją może być wersja wyposażona w industrialne klosze-klatki, czy też złożona z przewodów o zróżnicowanej kolorystyce, które nieco złagodzą straszny dla niektórych wygląd tego źródła światła. Decydując się na taki model, nie zapominajmy także o doborze ciekawych żarówek dekoracyjnych, które dodatkowo podkreślą wyjątkowy charakter tej niezwykłej lampy wiszącej.

Lampa-pająk. Nazwa, która wywołuje dreszczyk emocji u miłośników nietuzinkowych aranżacji, a niekiedy także ciarki strachu u osób, które wolą raczej przytulne domowe zwierzęta od nieco szkaradnych robaków. Taka lampa sufitowa idealnie wpisze się w niemal każde wnętrze, dodając mu wyjątkowego charakteru, a zarazem oferując wysoką funkcjonalność. Pamiętajmy jednak, by lepiej nie stosować jej w domach zamieszkanych przez osoby z lękiem przed pająkami. W końcu ma ona stanowić ciekawą ozdobę, a nie straszydło, które zniechęci do przebywania w salonie czy też kuchni.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel