Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Barn house – jakie lampy pasują do wnętrz urządzonych w tym klimacie?

2022-05-02
Barn house – jakie lampy pasują do wnętrz urządzonych w tym klimacie?
  1. Wyróżniki wnętrza w stylu barn house
  2. Nowoczesne lampy wiszące nad stół – podstawowy element wystroju
  3. Kinkiety w klimacie barn house

Wyróżniki wnętrza w stylu barn house

Domy w stylu nowoczesnej stodoły znane są z prostych, rustykalnych elewacji, które prawie zawsze są częściowo pokryte drewnianymi deskami. Sam budynek wyróżnia się jeszcze:

  • prostą bryłą na planie prostokąta,
  • dwuspadowym dachem bez okapów,
  • dużymi przeszkleniami (nawet na całych ścianach),
  • jedną przestrzenią w części dziennej (salon, jadalnia, kuchnia).

Wnętrze barn house to połączenie rustykalnej, wiejskiej sielanki i naturalnych materiałów z elementami nowoczesności. Z jednej strony króluje drewno, beton i cegła, a z drugiej pojawiają się elementy metalowe. Nawiązuje do tradycyjnych domów na wsi, ale jest w nim więcej ciepła i współczesnego wystroju. Nie ma tu miejsca na kicz. Taki styl spodoba się osobom, które z jednej strony lubią swojski klimat, a z drugiej dobrze czują się w nowoczesnych, nawet loftowych wnętrzach.

Nowoczesne lampy wiszące nad stół – podstawowy element wystroju

Wykorzystanie takich elementów jak przesuwane drzwi, minimalistyczny i odważny wystrój w dopasowanych kolorach oraz użycie ciemnych bejc na drewnianych elementach to podstawa wystroju nowoczesnej stodoły. Jednak to tylko niektóre z czynników wykorzystywanych przy projektowaniu wnętrza w tym stylu. Idealnym elementem do stworzenia pięknego klimatu barn house jest dobranie odpowiedniego oświetlenia.

Designerskie lampy wiszące nad stół zawsze były ważnym elementem tego stylu. W ciągu dnia wnętrza nowoczesnej stodoły oświetla światło dzienne, które wpada przez duże przeszklenia (okna czasami sięgają od podłogi do sufitu). Jednak wieczorami podczas jedzenia kolacji przy rodzinnym stole nie może zabraknąć przytulnego światła.

Wiszące lampy instalowane są bezpośrednio na suficie. Nie muszą oświetlać tylko stołu. Doskonale sprawdzą się także nad kuchenną wyspą, kanapą lub innym centralnym elementem wystroju nowoczesnej stodoły. Pojedyncze lampy wiszące mogą także oświetlać korytarz oraz zawisnąć w sypialni i pokojach dziecięcych.

Kinkiety w klimacie barn house

Czasami oświetlenie przestrzeni może być trudne. Małe narożniki, ciasne pomieszczenia i dziwnie skośne sufity mogą stanowić problem przy wyborze odpowiedniego oświetlenia, aby rozjaśnić wnętrze. Jednak i na to jest rozwiązanie! Można wykorzystać kinkiety dopasowane tak, aby ściśle przylegały do ściany. Modele takie jak nowoczesny kinkiet Gaspar czy Puro mają wszechstronną konstrukcję, aby dopasować się do niewielkich przestrzeni i oświetlić wybrany punkt.

Wszędzie tam, gdzie jest na to miejsce, warto zamontować kinkiety na wysięgniku. Dostępne w większych rozmiarach przydają się, aby oświetlić również duże pomieszczenia. Umieszczone w pozbawionym okien lub słabo oświetlonym korytarzu, umożliwiają poruszanie się po pomieszczeniu bez ograniczeń i nadają mu czysty nowoczesnych wygląd. Do tego są funkcjonalne, ponieważ światło można kierować w dowolną stronę.

Różnorodność rozmiarów i kształtów umożliwia umieszczenie ich praktycznie w dowolnym miejscu, w tym na skośnych ścianach sklepionych sufitów i łukach. Typowym kinkietem w stylu barn house jest Hats z eleganckim czarnym kloszem w kształcie kielicha skierowanym w dół. W połączeniu z edisonowską żarówką LED nada pomieszczeniu ciepłego blasku, podobnego do delikatnego światła świec.

 

Możliwości są nieskończone, a szeroki wybór opcji oświetlenia wnętrz nowoczesnej stodoły w naszym sklepie, zapewnia swobodę dopasowania lamp do swoich preferencji.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel