Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dekoracyjna iluminacja – lampy Merida Kaspa

2022-04-11
Dekoracyjna iluminacja – lampy Merida Kaspa

Dekoracyjne oświetlenie Merida – inspiracja naturą światła

W ostatnich miesiącach domy stały się dla większości osób miejscem, w którym spędzają najwięcej czasu. Większość pokoi musiała zostać przystosowana do wielofunkcyjnego przeznaczenia: pracy, nauki, odpoczynku, miłego spędzania czasu z rodziną itd. Jak nigdy wcześniej ludzie zaczęli pragnąć powrotu do natury. Dlatego również producenci oświetlenia dekoracyjnego zadbali o to, aby lampy wprowadzały do wnętrza jasność tak ciepłą jak promienie słońca w letni dzień. Zatroszczyli się też, by ich wygląd nawiązywał do tajemniczej natury światła: był nieuchwytny, nienamacalny, a jednocześnie przełamywał monotonię i rzucał się w oczy.

Tak powstała kolekcja lamp wiszących Merida od Kaspa. Z jednej strony zachowano w nich klasyczność przezroczystych szklanych kul, a z drugiej przełamano je kolorowymi tekstylnymi bądź wykonanymi z tworzywa abażurami w kształcie tuby. Dzięki temu delikatność transparentnego szkła wtapia się w otoczenie, a wyraziste kolory tub wewnętrznych dają duże pole do aranżacyjnych popisów. Warto podkreślić, że każdy produkt został wykonany ręcznie w polskich hutach, dzięki czemu jest niepowtarzalny. Podkreślają to subtelne zaburzenia struktury szkła m.in. pęcherze, które nie stanowią defektu, lecz są podkreśleniem naturalnych zalet wyrobu. Doskonałe do eleganckich przestrzeni, w których liczy się każdy detal.

merida

Lampy wiszące Merida – dekoracyjne oświetlenie w Twoim domu

Kolekcja lamp wiszących Merida to w sumie trzy dostępne wielkości szklanych kloszy. Występują w rozmiarach 25, 30 i 35 cm, nazywane są odpowiednio Merida S, Merida M oraz Merida L. Można postawić zarówno na modele pojedyncze, jak i na plafon składający się z kilku kul oraz wiszącą lampę na belce. Dzięki temu zestawienie w jednym pomieszczeniu kilku rodzajów oświetlenia tworzy idealną harmonię. Nietuzinkowa kolekcja od Kaspa łączy stabilną tradycję szkła z nowoczesną witalnością innych materiałów. Dlatego też pojedyncza lampa może być nie tylko doskonałym źródłem światła, ale również niebanalną dekoracją na przykład przy minimalistycznym stoliku kawowym.

MERIDA

Mieszanie klasycznych kształtów i materiałów klosza z innowacyjnymi tubami umieszczonymi wewnątrz tworzy niezapomnianą konstrukcję. Możliwości wyboru są naprawdę duże, więc każdy z pewnością znajdzie lampę, która spełni jego marzenia o niebanalnym, dobrze udekorowanym wnętrzu.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel