Lampy podłogowe- na co zwrócić uwagę

28 października 2022
Lampy podłogowe- na co zwrócić uwagę

Lampy podłogowe

Stojące lampy podłogowe to nie tylko źródło światła, ale również ważny element dekoracyjny. Przede wszystkim pozwalają na oświetlenie mniejszej części pomieszczenia, co daje szanse na wykreowanie przytulnego i lekko tajemniczego klimatu.

Sprawdzą się więc w sypialni i salonie. Za ich pomocą można stworzyć intymną atmosferę, ale też doskonałe warunki do relaksu i wypoczynku.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie lampy stojącej w pobliżu biblioteczki. Strumień światła jest dość jasny, by móc swobodnie poczytać bez narażania wzroku, a poza nim panuje przyjemna ciemność, która pozwala się odizolować i zatopić w książce

Lampy stojące sprawdzą się też w dużych i przestronnych korytarzach, szczególnie w domach jednorodzinnych. Rozproszą mrok wnętrza, a jednocześnie nie będą przytłaczać zbyt intensywnym światłem.

na zdjęciu kolekcja ROLLER DUOLLA

Lampa podłogowa - na co zwrócić uwagę 

Biorąc pod uwagę, że do wyboru mamy zarówno eleganckie lampy podłogowe czy nowoczesne lampy stojące - podjęcie decyzji wcale nie jest łatwe.

W dekoratorstwie pojawia się coraz więcej nowych stylów. Mieszkanie można urządzić w stylu boho, stylu glamour czy też stylu skandynawskim

Dobór odpowiedniej lampy stojącej będzie więc zależny od stylu aranżacji, który został zastosowany ogólnie w pomieszczeniu.

Dobrana lampa podłogowa to taka, która pasuje też kolorystycznie. Zwróć więc uwagę, jakie kolory dominują w miejscu, w którym ma się znaleźć lampa stojąca podłogowa, przeanalizuj kolory dopełniające i na tej podstawie wybierz odpowiednią barwę lampy.

Gdy już wiesz, jaka lampa stojąca sprawdzi się do mieszkania, pora się zastanowić, jaka będzie odpowiednia żarówka. I tu z pomoca przychodzi artykuł: Jak prawidłowo dobrać żarówkę do lampy?

Pamiętaj też, że wnętrze będzie inaczej wyglądało w zależności od wybranej barwy.

 

na zdjęciu kolekcja AMOS AMPLEX

Podsumowując, liczy się sposób aranżacji wnętrza domu, a dobrą techniką wyboru są proste rozwiązania. Nie kombinuj. Nie szukaj udziwnionych lamp. Są fajne modele, które sprawią, że wstawiając lampkę, stworzysz w domu cudowną atmosferę.

Sprawdź następny artykuł:

Lampy łazienkowe - wybór, który wpływa na funkcjonalność i nastrój

PRODUKTY POWIĄZANE

BOTANICA XL Promocja Produkt polski Darmowa dostawa BOTANICA XL 1 390.00 PLN 1 112.00 PLN
ZAC Produkt polski Darmowa dostawa ZAC 539.00 PLN
DETROIT Produkt polski Darmowa dostawa DETROIT 979.00 PLN
ROLLER Produkt polski Darmowa dostawa ROLLER 1 176.00 PLN
AMOS Produkt polski Darmowa dostawa AMOS 1 156.00 PLN