Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy podłogowe- na co zwrócić uwagę

2022-10-28
Lampy podłogowe- na co zwrócić uwagę

Lampy podłogowe

Stojące lampy podłogowe to nie tylko źródło światła, ale również ważny element dekoracyjny. Przede wszystkim pozwalają na oświetlenie mniejszej części pomieszczenia, co daje szanse na wykreowanie przytulnego i lekko tajemniczego klimatu.

Sprawdzą się więc w sypialni i salonie. Za ich pomocą można stworzyć intymną atmosferę, ale też doskonałe warunki do relaksu i wypoczynku.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie lampy stojącej w pobliżu biblioteczki. Strumień światła jest dość jasny, by móc swobodnie poczytać bez narażania wzroku, a poza nim panuje przyjemna ciemność, która pozwala się odizolować i zatopić w książce

Lampy stojące sprawdzą się też w dużych i przestronnych korytarzach, szczególnie w domach jednorodzinnych. Rozproszą mrok wnętrza, a jednocześnie nie będą przytłaczać zbyt intensywnym światłem.

Lampa podłogowa - na co zwrócić uwagę 

Biorąc pod uwagę, że do wyboru mamy zarówno eleganckie lampy podłogowe czy nowoczesne lampy stojące - podjęcie decyzji wcale nie jest łatwe.

W dekoratorstwie pojawia się coraz więcej nowych stylów. Mieszkanie można urządzić w stylu boho, stylu glamour czy też stylu skandynawskim. 

Dobór odpowiedniej lampy stojącej będzie więc zależny od stylu aranżacji, który został zastosowany ogólnie w pomieszczeniu.

Dobrana lampa podłogowa to taka, która pasuje też kolorystycznie. Zwróć więc uwagę, jakie kolory dominują w miejscu, w którym ma się znaleźć lampa stojąca podłogowa, przeanalizuj kolory dopełniające i na tej podstawie wybierz odpowiednią barwę lampy.

Gdy już wiesz, jaka lampa stojąca sprawdzi się do mieszkania, pora się zastanowić, jaka będzie odpowiednia żarówka. 

Pamiętaj też, że wnętrze będzie inaczej wyglądało w zależności od wybranej barwy.

 

Podsumowując, liczy się sposób aranżacji wnętrza domu, a dobrą techniką wyboru są proste rozwiązania. Nie kombinuj. Nie szukaj udziwnionych lamp. Są fajne modele, które sprawią, że wstawiając lampkę, stworzysz w domu cudowną atmosferę.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel