Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Żarówki retro

2016-02-18
Żarówki retro

Żarówki z dekoracyjnymi żarnikami to trend ostatnich kilku sezonów, który na stałe wpisał się we współczesne wnętrza mieszkalne, komercyjne i użyteczności publicznej. W dobie energooszczędnych źródeł światła tradycyjne żarówki praktycznie odeszły do lamusa, zostały wyparte przez ledy, halogeny i świetlówki energooszczędne. Tymczasem właśnie dekoracyjne żarówki retro według historycznego projektu Edisona robią prawdziwą furorę będąc nie lada gratką dla sentymentalnych, a architekci ponownie docenili urok ich ciepłego światła i wprowadzili je do prywatnych wnętrz.

 

Swą urodę żarówki te zawdzięczają nietypowym i stylowym kształtom szklanych baniek oraz ozdobnie uformowanym, wyeksponowanym żarnikom.

W środku żarówki znajduje się kilkukrotnie opleciony węglowy drucik. Subtelne światło dodając ciepła do każdego wnętrza stworzy niepowtarzalny klimat. W oryginalnych żarówkach Edisona węglowy żarnik mieni się w żółto-pomarańczowej palecie barw. Skomplikowane wzory żarników są ręcznie zaplatane, a po rozpaleniu ukazują swoje całe piękno.

 

Żarówki retro są tak ładne, że po prostu szkoda je zasłaniać. Wystarczy je wkręcić w oprawkę z przewodem w tekstylnym oplocie – obecnie bardzo modne i dostępne w wielu konfiguracjach, niepotrzebny żaden klosz ani abażur - uzyskany efekt będzie niepowtarzalny.

 

 

Ciepłe światło żarówek retro sprawdzi się nie tylko w zabytkowych, klasycznych wnętrzach, znakomicie podkreśli klimat także nowoczesnych przestrzeni, zwłaszcza tych o industrialnym i nowoczesnym stylu.

 

Żarówki wzorowane na klasycznych żarówkach Thomasa Edisona przenoszą nas w czasy kiedy liczyła się praca ludzkich rąk oraz „dusza”, którą przedmiot nabywał w trakcie procesu tworzenia.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2016
pixel